ویژگی های یک اپلیکیشن موفق موبایل چیست ؟

خرداد 12, 1396| علی شیرالی
ویژگی های اپلیکیشن موفق چیست

نیازی به گفتن نیست که هر صاحب محصول نرم افزار می خواهد برای ایجاد و راه اندازی یک برنامه موفق، تلاش های بسیار فراوانی را انجام دهد. در اینجا 11 موردی که یک اپلیکیشن موفق تلفن همراه که میتواند اندروید یا IOS باشد را منتشر کردیم که این ویژگی ها به موضوع اپلیکیشن شما بستگی ندارد و در هرحال باید رعایت شود. بسیاری از این کیفیت قابل اجرا در هر نرم افزار تلفن همراه اندروید یا ای او اس است.

یک اپلیکیشن موفق موبایل ( اندروید یا IOS ) اساسا چیست ؟

پاسخ بسیار ساده است: یک برنامه خوب و موفق برنامه ایست که نیاز های کاربر نهایی خود را در چهارچوب موضوع و مورد انتظار محصول ارضا کند. این ممکن است فقط یک چیز را انجام دهید، اما ان باید بسیار دقیق و درست باشد. که گفت، خب بیایید ببینیم غیر از کاربرد و زیبایی بصری و نام خوب چه چیز دیگری مهم است :

توسعه نرم افزار تلفن همراه
# 1 • سادگی برای کاربر نهایی

به عبارت دیگر، به این معنی توسعه یک رابط کاربری مناسب و ناوبری ساده، بر اساس دستورالعمل های طراحی برای پلت فرم انتخاب شده است. به خاطر داشته باشید این مهم ترین چیز در کیفیت اصلی هر برنامه تلفن همراه است . اگر یک اپلیکیشن ساده و کارآمد طراحی کنید کاربر نیازی به رفتن سراغ برنامه های مشابه ندارد. هرچه امکانات برنامه را ساده تر در پروژه بگنجانید و ارائه کنید بهتر است، و باعث میشود شما به میزان قابل توجهی کاربران خود را مجذوب کنید و آنها را از دست ندهید.این یکی از مهمترین مسائل در وفادار نگه داشتن کاربران به برنامه شماست. کافیست تنها یک تیم خوب برای طراحی برنامه تان استفاده کنید که بداند چگونه یک اپلیکیشن خوب طراحی کند.
نرم افزار تلفن همراه توسعه نرم افزار development mobile
# 2 • هر دو iOS و آندروید باید پوشش داده شود

همچنین بخوانید :  حل مشکل بسته شدن اپلیکیشن در اندروید 9

این دو سیستم عامل از مهمترین ها هستند که باید آنها را در نظر بگیرید.شایان ذکر است که پلتفرم های  برای رسیدن به هدف و طراحی و توسعه نرم افزار ها وجود دارند از جمله فون گپ، ReactNative و NativeScript-اند که تبدیل به راه حل مقرون به صرفه جویی در هزینه و زمان شده اند. توسعه کراس پلت فرم موجب صرفه جویی در بودجه راه اندازی شده و اجازه می دهد تا برای ورود به بازار اولیه با راه اندازی MVP، شرایطی موثر ایجاد کند
توسعه نرم افزار تلفن همراه
# 3 • عملکرد بالا

نرم افزار شما باید برای اجرا زمان زیادی صرف نکند و کاربران را منتظر نگذارد همچنین ارائه در تمام شرایط کارایی بالا و شرایط پایداری داشته باشد که کارایی آن را تضمین کند.
توسعه نرم افزار تلفن همراه
# 4 • امنیت

این ویژگی برای توسعه نرم افزار تخصصی در این صنایع به عنوان بهداشت و درمان و مدیریت دستگاه تلفن همراه، که در آن محرمانه بودن داده ها در سطح قانونی محافظت حیاتی است ضروری است. این باید یکی از الزامات اولیه مورد بحث با تیم برنامه نویسی شما باشد .
نرم افزار تلفن همراه توسعه

# 5 • کار آفلاین
به طور طبیعی، بسیاری از برنامه های بیشتر برای در دسترس بودن اتصال به اینترنت تکیه می کنند. با این حال، دسترسی به امکانات و محتوای در حالت آفلاین است باید داشته باشند حتی در سیستم های پیچیده شرکت های بزرگ. ویژگی های دقیق ممکن است تا خاص است که این امر می تواند مشکل آنها را دسته بندی کند.
نرم افزار تلفن همراه توسعه

# 6 • به روز رسانی منظم

برای ارائه یک نرم افزار تلفن همراه با محبوبیت پایدار، نیاز دارید به صورت مرتب آن را بروزرسانی داده و ارتقا دهید.و اگر برنامه شما محتوا محور است ( مجله ) اطمینان حاصل کنید که مرتب به روز می شوند. به روز رسانی نرم افزار با رفع مشکلات و اضافه شدن ویژگی های جدید باد همراه باشد.نرم افزار هایی که به صورت منظم بروز میشوند رشد میکنند.
همراه توسعه نرم افزار

همچنین بخوانید :  نحوه مقایسه کدهای دو فایل برای یافتن تفاوت

# 7 • انتقادات و پیشنهادات 

همیشه راهی برای انتقادات و پیشنهادات برای نرم افزار خود ارائه دهید تا کاربر بتواند مشکلاتش را بیان و نظرات خود را به گوش شما برساند . حداقل میتوانید با استفاده از یک ورودی متن ساده این کار را انجام دهید.
نرم افزار تلفن همراه توسعه

# 8 • گزینه های شخصی سازی

استفاده از گزینهای شخصی سازی همیشه مطلوب است ، این به انعطاف بیشتر برنامه شما کمک میکند مانند تغییر فونت ، رنگ ، اندازه متن و بسیاری دیگر . باعث میشود همه عاشقش شوند و به کاربران شما حس مطلوبی را منتقل میکند.
# 9 • جستجو

استفاده از امکان جستجو بصری با ویژگی هایی مانند فیلترینگ های خاص یک اقدام موثر است. فراموش نکنید که دسترسی به هر صفحه و امکان برنامه شما را آسان تر میکند.
# 10 • تجزیه و تحلیل

ضروری است که امکان تجزیه تحلیل و آمار دقیقی از برنامه خود داشته باشید که میتواند به شما کمک کند . از طروق زیادی میتوانید این کار را انجام دهید و سیستم های زیادی برای این امر وجود دارند از مهمترین آنها parse هستند.
توسعه نرم افزار تلفن همراه

# ادغام 11 • رسانه های اجتماعی

قرار دادن امکان اشتراک گذاری به یکی از سرگرمی های متداول بین کاربران تبدیل شده است که باعث میشود محتوا شما را به دوستان آشنایان خود و شبکه های اجتماعی معرفی کند. کاربران انتظارات بالایی از این بخش دارند .

 

اختصاصی اندروید ریور

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
3/5 (2 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاه

  • نوید
    اردیبهشت 4, 1397

    من یه اپلیکیشن نصب کردم. خیلی خوب بود. به بقیه هم پیشنهادش میکنم. اپلیکیشن همیاب24
    به نظرم بستگی به کارت داره. یه موقع هست وقتی اپلیکیشن در راستای کارت هست، همون میشه بهترین اپ دنیا. مثل همیاب 24 واسه من!

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]