رفع خطا Connection timed out در اندروید استدیو

تیر 30, 1397| علی شیرالی
رقع خطای رایج connection timed out | مارکت اندروید ریور

از خطا Build Gradle : Connection timed out می توان به عنوان یک خطا رایج در اندروید استدیو به آن اشاره کرد . این خطا در هنگام انجام عملیات Build  پروژه در زمان Import یا انجام ری بیلد یا Sync پروژه معمولا رخ میدهد که مربوط به مشکلات مربوط به برقراری ارتباط با اینترنت است . در ادامه به نحوه رفع این خطا پرداختیم با اندروید ریور همراه باشید.

خطا رایج Connection timed out در اندروید استدیو

برای رفع این خطا در موارد مختلف راه  حل های مختلفی وجود دارد اما ما در این مقاله اصلی ترین علت آن را شرح میدهیم و بهترین راه رفع این خطا رو توضیح خواهیم داد.

اتصال صحیح به اینترنت را چک کنید

ابتدا سعی کنید مطمئن شوید که سیستم شما به اینترنت پرسرعت دسترسی دارد . با بررسی آیکون شبکه در تولبار پایین در ویندوز می توانید ببینید آیا علامتی در کنار آیکون اتصال به اینترنت وجود دارد یا خیر. در صورت وجود علامت هشدار اتصال شما به اینترنت به درستی برقرار نیست که باید با بررسی تنظیمات سیستم عامل و وضعیت شبکه اینترنت خانگی خود علت را بیابید.

همچنین بخوانید :  ساخت اپلیکیشن اندروید بدون دانش برنامه نویسی

برای سینک Gradle اینترنت با سرعت مطلوب نیاز است . به صورت کلی می توانید نسخه مورد استفاده gradle توسط پروژه خود را در build.gradle ببینید . در این قسمت می توانید نسخه گریدل پروژه خود را تغییر دهید ( ارتقا / تنزل ) . اگر پراکسی باکیفیتی در دسترس ندارید میتوانید همواره آخرین ریلیز های گریدل را در این صفحه ببینید : https://gradle.org/releases/

میتوانید با توجه به نسخه ذکر شده در فایل build.gradle به صورت دستی این فایل گریدل پروژه خود را از صفحه بالا دریافت کنید و در پروژه قرار دهید . برای اینکار کاربران ویندوز کافیست بعد از دانلود فایل زیپ ، فایل دریافتی را در این مسیر قرار دهند :

C:\Users\YourComputerName\.gradle\wrapper\dists

کاربران ایرانی باید از پراکسی استفاده کنند

بعد از چک کردن مورد بالا ، مشکل شما حتی با برقراری صحیح ارتباط با اینترنت حل نمی شود زیرا محدودیت هایی از سمت اندروید برای دریافت ابزار توسعه مورد نیاز برای کاربران ایرانی وجود دارد. شما می توانید اتصال به اینترنت را برقرار کرده و از یک پراکسی پر سرعت جهت دریافت ابزار ها و دور زدن تحریم استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  آشنایی با Clean Architecture در برنامه نویسی اندروید

شما در این مرحله نیاز دارید اندروید استدیو را ببندید ، اتصال را به پراکسی برقرار کنید ، اندروید استدیو را باز کنید و مرحله Build  را مجددا انجام دهید ! مثل یک جادو عمل میکند…

اگر SDK شما کامل است عملیات بیلد را روی حالت Work Offline تنظیم کنید

اما اگر ابزار توسعه شما کامل است ، نیازی به دانلود مجدد نیست . کافیست به مسیر Compiler > Gradle بروید و تیک گزینه work offline را بزنید . به این ترتیب در صورت وجود cache از Gradle شما ، بدون نیاز به اینترنت عملیات بیلد انجام می شود.

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
4.3/5 (4 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]