بهترین روش کسب درآمد از اپلیکشن اندروید

بهمن 2, 1396| سنا عبادی
بهترین شیوه کسب درآمد از اپلیکیشن اندروید | وبلاگ مارکت اندروید ریور

اختصاصی تحریریه اندروید ریور – در این مقاله میخواهیم در رابطه با بهترین راه کسب درآمد از اپلیکیشن موضوعاتی را روشن کنیم کدام شیوه بهترین شیوه برای کسب در آمد از اپلیکیشن اندروید یا iOS ماست ؟ در این مقاله سعی کردم با ارائه نمودار ها و تکیه بر منابع رسمی جزئیاتی رو منتشر کنم که خواننده مقاله بتونه نتیجه گیری مناسب تری داشته باشه. در ادامه همراه باشید

کسب در آمد از اپلیکیشن ، بهترین روش کدام است ؟

شاید اولین پاسخی که به ذهن شما بیاد این باشد :  فروش اپلیکیشن. این ساده ترین راه و خالی ترین راه از هر استراتژی اقتصادی در رابطه با کسب درآمد از اپلیکیشن میتونه باشه. راهی زمختی که شاید در کوتاه مدت هم نتیجه مثبتی نداشته باشد.

نگاهی به گوگل پلی بیاندازید تعداد اپلیکیشن های پولی در آن بسیار کمتر از اپلیکیشن هایست که از طروق دیگر به دنبال حفظ چرخه فعالیت و توسعه خدمات خود هستند.

به صورت کلی چندین راه تست شده برای کسب درآمد از اپلیکیشن ها در دسترس است ( فارغ از فروش مستقیم ) که به آن ها در ادامه می پردازیم.

پرداخت درون برنامه ای

پرداخت درون برنامه ای

این صفحه که قطعا برای شما آشنا است ؟ متداول ترین روش که بیشتر در بازی ها و گیم ها مورد استفاده توسعه دهندگان قرار میگیرد همین پرداخت درون برنامه اپلیکیشن است. با این روش اپلیکیشن شما / بازی شما به صورت رایگان در دسترس همه قرار میگیرد و اگر خوب کار کرده باشید و جذابیت قابل قبولی را خلق کرده باشید کاربر / گیمر شیفته و کنجکاو پیشرفت و یا باز کردن آیتم های مختلف می شود و اینجا است که شما یک چرخه دائمی برای سودآوری محصول خود ساخته اید .

همچنین بخوانید :  دانلود ابزار اندروید SDK

تبلیغات درون برنامه ای

بنر ، تبلیغات ویدئویی ، مارکتینگ ( پوش نوتیفیکیشن و.. ) همه و همه راه های گوناگونی برای کسب در آمد از اپلیکیشن هستند . اما اصول آن را باید رعایت کنید . مثلا بعد از اتمام یک پروسس یا خروج از برنامه / بازی یک بنر نمایش داده شود ( این نمایش بیش از حد تکرار نشود ) برنامه تماما رایگان شما ممکن است مورد استقبال بیشتری نسبت به برنامه  یا بازی که پرداخت درون برنامه دارد قرار گیرد این یک پتانسیل قابل توجه برای کسب منافع اقتصادی از محصول است .

در سال 2017 تقریبا 63% از توسعه دهندگان استفاده از تبلیغات درون برنامه ای را بیش از راه های دیگر ترجیح داده اند.

در بازی ها معولا علاوه بر پرداخت درون برنامه ای در ازای تماشای یک ویدئو تبلیغاتی یکی از آیتم های نچندان مهم و نه چندان بی اهمیت برای شما باز می شود و یا فرایندی مانند باز شدن Chest ها تسریع یافته یا به اتمام میرسد این یکی از روش های فوق العاده است که اخیرا در تعدادی از گیم ها مشاهده کردیم.

طی بررسی های انجام شده در چین ، ایالات متحده و بریتانیا در طول سه ماه به صورت میانگین کاربران 7.40 دلار و 9.20 دلار برای خرید آیتم های درون برنامه هزینه کردند و طبق رفتارشناسی انجام شده کاربران نشان دادند به دلیل انعطاف پرداخت درون برنامه ای بسیار بیشتربا پرداخت درون برنامه تعامل برقرار میکنند درمقایسه با خرید یک اپلیکیشن و مالک آن شدن. رنج سنی کاربران آن اپلیکیشن ها بین 18 تا 34 سال بوده است.

طبق بررسی ها کاربران 24% بیشتر پرداخت درون برنامه ای انجام میدهند تا پرداخت برای خرید یک اپلیکیشن.

در ایران باتوجه به محدودیت های اعمال شده کمپانی های آمریکایی پلتفرم های تبلیغاتی گوگل متاسفانه در دسترس هموطنان نیست که در این شرایط میتوانید به برخی از سیستم هایی که تا حدودی امکانات مشابه ای ارائه میدهند مراجعه کنید مانند عدد ، ای نتورک و… که البته برای کسب درآمد بد هم نیستند.

همچنین بخوانید :  چگونه برای فروشگاه ووکامرس اپلیکیشن طراحی کنیم ؟

اسپانسرینگ – حامی مالی

راه دیگری نیز در دسترس است ، اما برای فراهم شدن زمینه ها تعداد قابل توجهی از دانلود و نصف فعال محصول شما مورد نیاز است . اما اسپانسرینگ اگر در رابطه با یک محصول انجام شود کمک چشمگیر و بی نظیری به حفظ حیات و فعالیت آن محصول می کند به همین دلیل است که این مورد را در آخر ذکر کردیم .

اگر بخواهیم یک نمونه داخلی درباره جذب اسپانسر عنوان کنیم میتوانیم اپلیکیشن نود را نام ببریم . در صفحه اصلی این اپ یک بنر از اسپانسر ( کرمان خودرو ) قرار داده شده است که در قبال دریافت مبلغی اسپانسر و حامی برنامه نود بود .

نمونه ای دیگری که میتواند به شرح موضوع اسپانسرینگ کمک کند ، این است که یک اپلیکیشن مرتبط با سلامتی را در نظر بگیرید ، یک شرکت فعال در زمینه تولید دمنوش اسپانسراین اپلیکیشن می شود که در قبال مانور آن اپلیکیشن بر روی محصولات آن شرکت مبلغی را به عنوان حامی مالی به صاحبان و گردانندگان پرداخت میکند و یا در کاتالوگ های آن شرکت اپلیکیشن را به خوانندگان معرفی می کند.

اختصاصی تحریریه اندروید ریور

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
سنا عبادی نویسنده مقاله

توسعه دهنده موبایل به ویژه سیستم عامل اندروید ، در تلاش برای تحقق یک رویا..می تونی سنا عبادی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
5/5 (1 Review)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: عمومی

دیدگاه

 • آرمین
  بهمن 2, 1396

  خیلی هم عالی . خودمم هم فکر میکردم دیگه فروش اپ منسوخ شده

  • اندروید ریور
   بهمن 2, 1396

   بله معمولا در حال حاضر کمتر از فروش مستقیم استفاده میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]