رفع خطا Error Installing APK در اندروید استدیو

مهر 16, 1397| علی شیرالی
آموزش و نحوه رفع خطا Error Installing APK در اندروید استدیو | مارکت سورس اندروید ریور

در این مقاله آموزش رفع خطا Error Installing APK در اندروید استدیو را منتشر میکنیم . حتما میدانید این خطا در هنگام تست خروجی اپلیکیشن در برنامه نویسی اندروید در هنگام کار با AVD یا همان دستگاه مجازی رخ میده که در این مقاله راه حل هایی رو برای رفع این خطا ارائه خواهیم کرد با وبلاگ مارکت اندروید ریور درادامه با یک فنجان قهوه همراه باشید.

آموزش رفع خطا Error Installing APK

زمانی که شما از یک دستگاه سخت افزاری ( گوشی هوشمند خود ) و زمانی که توسط شبیه ساز دستگاه اندرویدی برای تست خروجی پروژه ها استفاده میکنید فرقی نمی کند ! این چالش شماست که باید با این چالش روبرو شوید در این مقاله هردو حالت را مورد بررسی قرار میدهیم . قهوه تان را بردارید و برویم سر اصل مطلب..

 

  • از فعال بودن حالت USB Debugging اطمینان حاصل کنید

دستگاهتان را با یک کابل USB به سیستم متصل کنید این اولین گام است . اطمینان حاصل کنید USB debugging روی حالت فعال قرار گرفته باشد یا Enabled شده باشد. برای چک کردن این مورد به مسیر Settings>Developer Options>USB debugging بروید. اگر تنظیمات توسعه دهنده یا Developer Options رو ندیدید به این معنی است که این امکان را هنوز فعال نکردید . برای فعال کردن کافیست روی Build Number که در بخش About Phone قرار دارد چند بار بزنید تا این گزینه به تنظیمات شما اضافه شود.

همچنین بخوانید :  آموزش دیکامپایل APK به سورس اندروید

البته این نکته رو به خاطر داشته باشید همواره صفحه گوشی هوشمند متصل به سیستم را در چک کنید ممکن است برخی اوقات اجازه های دسترسی و یا پیغام هایی ظاهر شود که نیاز به تایید شما داشته باشد.

  • توجه کنید Minimum SDK با نسخه اندروید نصب شده

همیشه این مورد را توجه داشته باشید از یک نسخه از SDK استفاده کنید که پایدار ترین نسخه باشد این پایدار بودن و قابل اطمینان بودن رو در منابع معتبر همواره چک کنید تا دقیقا بدانید کدام نسخه کمترین باگ را دارد و بهترین عملکرد را ارائه میدهد به عنوان مثال نسخه 27 بسیار ناپایدار و پر از باگ است و به هیچ وجه توصیه نمی کنیم از این نسخه استفاده کنید بله می بایست از نسخه های پایین تر استفاده کنید به عنوان مثال نسخه 26 ایدآل می تواند باشد.

  • اطمینان حاصل کنید درایور USB شما به خوبی نصب شده باشد

برای توسعه و تست خروجی پروژه ها روی دستگاه سخت افزاری نیاز دارید تا درایور USB نصب شده روی سیستم شما ( لپتاپ ، کامپیوتر رو میزی ) به درستی نصب شده باشد . اگر شما کاربر ویندوز هستید باید به این موارد دقت کنید . می توانید از وبسایت ارائه دهنده لپ تاپ یا شرکت سازنده مادربرد کامپیوتر رو میزی خود این درایور ها را دریافت و نصب کنید.

  • adb خود را ریست کنید
همچنین بخوانید :  آموزش استفاده از ViewBinding در اندروید استودیو 3.6

همانطور که میدانید adb مخفف Android Debug Bridge است به معنا پل دیبال اندروید که مشخصا به مسیر خروجی از سمت ide یا محیط توسعه شما به سمت دستگاهی که قرار است دیباگینگ را انجام دهد اشاره می کند که ایجاد این مسیر بر عهده ابزار Platform-tools شماست . شما باید adb را ریستارت کنید.

برای این کار این دستور را در CMD خود یا Terminal خود در مک وارد کنید :

cd /Users/Downloads/adt-bundle-mac/sdk/platform-tools

سپس دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید ( دقت کنید مسیر بالا منطبق با سیستم شما باشد )
./adb kill-server
./adb start-server

البته همواره بعد از این عملیات می توانید یک بار همه چیز را ببندید و دوباره آغاز کنید ! این عادت بدی برای اندروید استدیو است اما چاره دیگری نیست ..

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
0/5 (0 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]