حل مشکل Unfortunately, App has stopped

بهمن 5, 1398| علی شیرالی

در برنامه نویسی اندروید حتما با خطا Unfortunately, App has stopped مواجه شده اید ، در این مقاله قرار است درباره اینکه چطور می توانیم این خطای مبهم را رفع کنیم صحبت میکنیم در ادامه همراه من باشید.

این خطا ، به عنوان یک خطای عمومی ممکن است به هر دلیلی رخ دهد و با توجه به این موضوع قاعدتا نمیتوان دلیل ثابتی برای آن در نظر گرفت ، پس ما در این مقاله نحوه یافتن علت این خطا را بررسی میکنیم تا بتوانید به صورت دقیق تر بیابید این خطا در کجا ، در کدام خط از کدهای شما رخ داده است.

دیباگ و تحلیل Log ها برای یافتن خطا

دیباگ جز اصول ابتدایی است که هر برنامه نویسی از در طول کار خود از آن استفاده می کند از این رو برای آنهایی که آشنایی کافی با برنامه نویسی اندروید و محیط اندروید استدیو ندارند این مقاله می تواند راهگشا باشد. به صورت کلی برای اینکه بخواهیم ببینیم کجای کار ایراد دارد باید پروژه را آنالیز کنیم ، مثل این می ماند شما سر درد داشته باشید که یک علامت کلی است و به پزشک مراجعه کنید و پزشک با استفاده از معاینه و آزمایش علت آن را می یابد و شمارا درمان میکند . دقیقا دیباگ هم همینکار را برای پروژه شما انجام میدهد.

همچنین بخوانید :  ساخت اپلیکیشن اندروید بدون دانش برنامه نویسی

نحوه رفع خطا Unfortunately, App has stopped

برای دیباگ کردن پروژه در اندروید استدیو ما قبلا یک مقاله با عنوان : آموزش دیباگ برنامه در اندروید استدیو منتشر کردیم که می توانید برای اینکه به صورت اصولی پروژه اندروید خود را در اندروید استدیو دیباگ کنید از این مقاله کمک بگیرید.

برای اینکار از Stacktrace استفاده می کنیم : در واقع این روش یکی از بهترین روش های اشکال یابی یا دیباگ نرم افزاری است که در اندروید استدیو در دسترس است. استک تریس علاوه بر اینکه نشان می دهد خطا در کجا رخ داده بلکه محل کد را نیز کاملا برای شما مشخص می کند و خیلی راحت می توانید از آن برای یافتن دقیق خطا استفاده کنید.

تصویر برگرفته از Android Developers

Stacktrace برای ما چه می کند ؟

Stacktrace لیستی از متد ها را در Logcat در محیط اندروید استدیو با ادرس و جزئیات کامل شامل شماره خط کد ، نام فایل ، آدرس فایل و.. برای شما نشان می دهد ، شما با استفاده از استک تریس می توانید متوجه شوید در کدام خط خطا رخ داده است. شما با کلیک روی نام فایل که به صورت هایلایت ( به رنگ آبی در تصویر بالا ) درآمده است ، دقیقا به همان فایل و همان خط کد هدایت شوید.

همچنین بخوانید :  سورس اندروید چیست ؟

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
5/5 (1 Review)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]