تاثیر اپلیکیشن در افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

اردیبهشت 29, 1398| اندروید ریور
اپلیکیشن موبایل چگونه به افزایش فروش فروشگاه اینترنتی کمک می کند

اگر در تلاشید برای فروشگاه ووکامرس خود اپلیکییشن موبایلی طراحی کنید ، راه درستی را انتخاب کردید . در ادامه توضیح می دهیم چگونه اپلیکیشن موبایل می تواند افزایش فروش فروشگاه اینترنتی را موجب شود.

در این مقاله به چند دلیل مهم می پردازیم  که نشان می دهد یک اپلیکیشن موبایلی تا چه میزان می تواند به افزایش فروش شما و سو آوری فروشگاهتان کمک کند.

از سورس ساخت اپلیکیشن اندروید برای فروشگاه ووکامرس بدون نیاز به دانش برنامه نویسی دیدن کنید :

چرا ساخت اپلیکیشن برای فروشگاه اینترنتی ضروری است؟

 

اول : کاربران اپلیکیشن موبایل را به جستجو اینترنتی ترجیح می دهند

بررسی های رفتار کاربران نشان داده 78 درصد آنها ترجیح میدهند از طریق اپلیکیشن خرید کنند زیرا اپلیکیشن های موبایلی در مقایسه با وب سایت 63 درصد راحت تر هستند .

طبق این آمار 57 درصد سرعت خرید در اپلیکیشن های موبایلی بیشتر است و کاربر نیاز ندارد کار اضافه ای انجام دهد. همچنین کاربران در این روش نیازی ندارند آدرس وبی را به خاطر بسپارند و در هر زمان می توانند به محصول خود دسترسی سریعی داشته باشند.

 

دوم : اپلیکیشن موجب بازگشت مشتری و ایجاد مشتریان وفادار برای فروشگاهتان می شود

مشتریانی که اپلیکیشن فروشگاه شما را دارند ، به راحتی به فروشگاهتان از طریق گوشی هوشمند خود دسترسی پیدا می کنند و همیشه اپلیکیشن را جلو چشم خود دارد این به این معناست که محصولات شما تا زمانی که اپلیکیشن روی گوشی هوشمند کاربر نصب است با خریداران بالقوه زیادی مواجه می شود.

این مورد می تواند باعث افزایش فروش و در معرض دید قرار گرفتن محصولات فروشگاه شما شود . طبق آمار نرخ بازگشت کاربران به فروشگاه شما از طریق اپلیکیشن تقریبا 2 برابر بیشتر از نرخ بازگشت به وب سایت است.

همچنین بخوانید :  دانلود ابزار اندروید Build tools

 

سوم : داشتن اپلیکیشن اعتبار فروشگاهتان را بالا برده و به برند شدن فروشگاه شما کمک می کند

ساخت اپلیکیشن موبایل برای فروشگاه شما باعث می شود کاربران به فروشگاه شما بیشتر اعتماد کنند و همچنین باعث می شود فروشگاه شما معتبر تر و حرفه ای تر فعالیت کرده و از رقبا متمایز باشد . زیرا اپلیکیشن موبایلی موجب سهولت بیشتری درفرایند خرید می شود و رضایت مشتریان را نیز در کنار افزایش اعتبار در پی دارد.

 

همچنین از ارسال پوش نوتیفیکشن نمی توانیم چشم پوشی کنیم : با داشتن اپلیکیشن به راحتی می توانید روی دستگاه گوشی هوشمند کاربرانتان پوش نوتیفیکشن ارسال کنید و اطلاع رسانی درباره محصول خاصی را برای کاربرانتان ارسال کنید . یا می توانید جشنواره های تخفیفی یا تخفیف برای محصول خاصی را اطلاع رسانی کنید که موجب می شود کاربر همیشه با فروشگاه شما در تعامل باشد.

 

چهارم : سرعت در خرید سهولت استفاده و دسترسی راحت به تمام بخش ها

مورد اول دراین باره کمی توضیح دادیم ، اما بیابید کمی بیشتر در اینباره توضیح دهیم ، سرعت یکی از اصلی ترین اصول برای افزایش راندمان است

معمولا وب سایت ها کمی پیچیده تر از اپلیکیشن ها عمل می کنند و سهولت خرید به میزان خرید در اپلیکیشن ها نیست . اپلیکیشن ها با توجه به اینکه برای فرایند خرید محصولات از فروشگاه شما طراحی می شوند بسیاری از موارد جانبی را در طراحی آنها حذف می کنند تا روند خرید محصول با سرعت و سهولت بیشتری انجامی گیرد.

همچنین بخوانید :  معرفی سرویس شکن برای رفع محدودیت اندروید استدیو

نرخ افزایش راندمان در اپلیکیشن فروشگاهی

پنجم : تجربه کاربری ( ux ) چندین برابر بهتر از وب سایت

به واسطه بهود یافتن تجربه کاربری در اپلیکیشن های موبایلی نرخ تبدیل کاربر به مشتری بالاتر می رود . طراحی اپلیکیشن موبایل به جهت سهولت و سرعت انجام می شود که خاصیت هر اپلیکیشن فروشگاهی این است.

صفحه موبایل اجازه نمی دهد کاربر با شلوغی های بسیار مواجه شود و به سرعت بیشتری محصول خود را برای خرید انتخاب می کنند این یکی از نکات مثبت در تجربه کاربری به حساب می آید .

همچنین امکاناتی مانند نشان کردن محصول با افزودن به علاقه مندی ها و.. نیز یکی دیگر از ویژگی های تجربه کاربری اپلیکیشن است . سرعت لود صفحات در اپلیکیشن موبایل چندین برابر بیشتر از وب سایت است زیرا فایل های پوسته مانند css,js و تصاویر در طراحی موبایل دخالتی ندارند که این نیز به تجربه کاربری بهبود یافته تر کمک میکند

 

سخن آخر : ما در این مقاله به نکاتی پرداختیم که بیان می کند چرا داشتن یک اپلیکیشن موبایلی برای فروشگاه شما ضروری است . تمامی این موارد از جمله موضوعاتی هستند که در نهایت باعث می شود رشد قابل توجه ای در کسب و کار شما ایجاد شود و از رقبا خود متمایز شوید .همچنین تعداد کاربران وفادار و نرخ بازگشت به فروشگاهتان افزایش یافته که منجر به افزایش فروش وکمک به برندینگ فروشگاه شما می شود.

 

 

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
اندروید ریور نویسنده مقاله

مارکت اندروید ریور رودخونه پروژه های آماده اندروید ، اولین برند معتبر از سال 1395 در حوزه پروژه های آماده اندروید در ایرانه 🔥 ما بهترین راه کار رو برای ساخت اپلیکیشن و بازی اندروید بدون برنامه نویسی ارائه می کنیم و همیشه به فکر چیزای بهتر و بیشتری هستیم 😎می تونی اندروید ریور رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
4/5 (1 Review)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]