نحوه Import سورس اندروید از گیت هاب و گیت لب

بهمن 6, 1397| سنا عبادی
آموزش ایمپورت پروژه از گیت هاب و گیت لب در اندروید استدیو | مارکت سورس اندروید ریور

در پست قبلی راجب به ایمپورت و اکسپورت سورس های اندروید صحبت کردیم .آن مقاله برای سورس های بود که به صورت لوکال روی سیستم ما موجود هستند .در این پست قرار هست که از gitHub  و gitLab  سورس را دریافت کنیم و بررسی کنیم که چگونه می توان سورس اندروید را از گیت هاب و گیت لب درون اندروید استدیو ایمپورت کرد.

چگونه سورس اندروید را از گیت هاب ایمپورت کنیم؟

خب برای شروع کار باید اکانتی را در سایت گیت هاب داشته باشید. برای اینکار توسط ایمیل و … اکانتی را به صورت رایگان ایجاد کنید.

مرحله ی بعدی نصب git  روی سیستم خودتان هست . برای اینکار به سایت https://git-scm.com/downloads مراجعه کنید و بسته به پلتفرم خود , دانلود و نصب کنید.

خب حالا به اندروید استودیو برگردید و به این دایرکتوری مراجعه کنید:

File -> Settings -> Version Control -> Git.

در کادر بالا در قسمت path to Git executables که باید دایرکتوری نصب گیت را به ان معرفی کنید , دکمه ی Test  رو تست کنید . اگر که پغام موفقیت آمیزی را دریافت کردید همه چیز اوکی هست اگر که نه باید مجددا اقدام به نصب کنید.

همچنین بخوانید :  تغییر فونت نوشته در WebView

بعد از ایجاد اکانت شما می توایند هر سورس اندرویدی که در سایت جستجو و یا مشاهده کردید را وارد اندروید استودیو کرده و از آن در یک پروژه بزرگتر استفاده کنید و یا مستقیما همان سورس را بنا بر نیاز خود توسعه دهید. زیرا که یکی از بهرین روش های یادگیری برنامه نویسی ,  کار با سورس دیگران و یا بررسی و مشاهده سورس های آماده است . اصولا کار الهام بخشیست.

بعد از ایجاد اکانت و یافتن سورس اندروید مورد نظر خود کافیست مراحل زیر را پی بگیرید :

خب حالا شما باید در پیج مورد نظر و سورس مود نظر باشید . به طور مثال این لینک را در نظر بگیرید.

یک کادر سبز رنگ Clone or download  را خواهید دید که با کلیک روی آن می توانید کل سورس را یکجا دانلود کنید و از قسمت Open Project  در اندروید استودیو شروع به وارد کردن و استفاده کردن از سورس کنید .

ولی راه بهتری هم هست . شما با کلیک روی آن کادر سبز لینکی را مشاهده می کنید که با کپی کردن آن لینک و مراجعه به اندروید استودیو ‌و دنبال کردن این مسیر File -> New -> Project from Version Control -> Git و با Paste یا معرفی لینکی که از گیت هاب برداشته اید و ادرس دادن یک دایرکتوری که قرار هست پروژه در کدام قسمت کلون شود , کار را شروع کنید .

همچنین بخوانید :  آموزش افزودن رابط کاربری تیره و روشن با قابلیت سوییچ

اگر پروژه باز شده ای در اندروید استدیو دارید بعد از مدت کوتاهی از شما می خواهد که پروژه را در پنجره فعلی یا پنجره ی دیگری باز کند بعد از انتخاب ، اندروید استدیو ادامه مراحل Build و Sync گریدل را انجام میدهید. تنها کاری که کافیست انجام دهید این است که هیچ کاری نکنید و با خیال راحت قهوه تان را بنوشید.

بعد از انجام مراحل بالا و اتمام بیلد و سینک پروژه کار تمام است . ولی توجه داشتیه باشید که باید حتما در تنظیمات اندروید استودیو قسمت github  اکانت خودتون رومعرفی کنید .

برای ایمپورت از گیت لب نیز به هیمن صورت است .  ولی گیت لب برای کنترل پروژه بسیار مناسب است . به صورتی که شما می توانید به صورت رایگان پروژه ی خود را به صورت شخصی و یا تیمی در گیت لب داشته باشید و به راحتی آن را کنترل کنید.

 

0/5 (0 Reviews)
سنا عبادی CO-Founder نویسنده مقاله

توسعه دهنده موبایل به ویژه سیستم عامل اندروید ، هم بنیانگذار اندروید ریور و در تلاش برای تحقق یک رویا..می تونی سنا عبادی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
0/5 (0 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]