آموزش Export / Import سورس اندروید در اندروید استدیو

بهمن 5, 1397| سنا عبادی
آموزش ایمپورت و اسکپورت سورس اندروید | مارکت سورس اندروید ریور

گاهی اوقات نیاز هست که شما سورس اندرویدی رو روی سیستم خودتون جهت توسعه سورس اندروید موردنظر و یا بررسی پیشرفت پروژه تیم یا گروهتون ، دریافت کنید.ولی خب گاهی اوقات حجم اون سورس اندروید زیاد هست که  آپلود و دانلود آن سورس منجر به کاهش حجم اینترنت و یا هدر رفتن زمان شما میشه

خب راه حل چیست ؟ در این مقاله با ما همراه باشید که به شما اکسپورت و ایمپورت پروژه ها در اندروید استودیو را آموزش بدهیم .

چگونه سورس اندروید را در اندروید استدیو ایمپورت کنیم؟

اولین کاری که می کنید این هست شما به دایرکتوری پروژه ایی که دارید بروید و پروژه ی مورد نظرتان را بیابید. برای اینکه مراحل کار را بهتر درک کنید که قرار هست چه کنیم یک حجم از اون پروژه بگیرید و حجم را بدقت به یاد داشته باشید.طبیعتا اگر پروژه ی خالص و بدون کاهش حجم باشد , حجم ان زیاد هست .

اولین کاری که قرار هست بکنید , فایل را به zip /rar  تبدیل کنید.(دقت کنید تمامی فایل ها حتی فایل های پنهان هم فشرده سازی شود). اگر بار دیگر از این حجم دایرکتوری فشرده ی خود را چک کنید خواهید دید که باز هم حجم از حجم ایده ال زیاد هست .

همچنین بخوانید :  بهترین کانال های آموزش برنامه نویسی اندروید

پس باید راهی که قرار هست در نظر داشته باشیم را اعمال کنیم . ما در مقاله جداگانه ای در اندروید ریور با عنوان کاهش حجم سورس پروژه به این موضوع پرداختیم که مطالعه این مقاله رو به شما توصیه میکنم .

با انجام تغییرات در مقاله ی مذکور , شما تمامی فایل های غیر ضرروی که توسط گریدل و اندروید استودیو ساخته  می شوند را پاک میکنید. برای این هست که حجم سورس شما کاهش پیدا میکند. حذف این فایل ها هیچ آسیبی به سورس شما وارد نمیکند چرا که این فایل ها با هرسری خروجی و بیلد و سینک کردن گریدل در اندروید استودیو ساخته می شوند.

خب الان شما آماده ی ایمپورت کردن پروژه هستید . پس بیایید شروع کنیم.

حالت اول :

شما پروژه ی اندروید استودیو دارید و نیاز هست که آن را وارد اندروید استودیو کنید و کار کنید. پس :

اگر که در اندروید استودیو هستید از منوی File  گزینه ی Open Project   را انتخاب کنید و دایرکتوری مورد نظر را بهش معرفی کرده و منتظر بمانید که پروژه بیلد شود و اگر نیاز به سینک داشت با اعمال تغییرات ان را سینک کنید که به راحتی بتوانید از آن اجرا بگیرید.

همچنین بخوانید :  آشنایی با Clean Architecture در برنامه نویسی اندروید

اگر که محیط اندروید استودیو باز نیست و پنجره ی ورود به اندروید استودیو را دارید (Welcome Android Studio) خب به راحتی می توانید گزینه ی open an existing Android Studio Project  را انتخاب و باز مانند قبل دایرکتوری را انتخاب و منتظر ساخته شدن پروژه بمانید.

حالت دوم :

شما پروژه ی اندرویدی از اکلیپس دارید پس باید گزینه ی (.Import Project (Eclipse ADT , Gradle , etc)

را چه از منوی اندروید استودیو چه از پنجره ی Welcome انتخاب کرده ,  سپس مراحلی را باید طی کرده چرا که باید گریدل را به آن معرفی کنید که با کانفیگ اندروید استودیو همراهی کند .

کار تمام است ، خب برای اینکه  این مقاله رو طولانی نکنیم ، ادامه ی اون که ایمپورت پروژه از گیت هاب و گیت لب هست را در پست بعدی قرار میدهم که می تونید از لینک روبرو ببنینید ( نحوه Import سورس اندروید از گیت هاب و گیت لب )

 

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
سنا عبادی نویسنده مقاله

توسعه دهنده موبایل به ویژه سیستم عامل اندروید ، در تلاش برای تحقق یک رویا..می تونی سنا عبادی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
5/5 (1 Review)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]