برای برنامه نویسی ، لپتاپ بهتر است یا کامپیوتر رو میزی ؟

آبان 13, 1396| علی شیرالی
برای برنامه نویسی آیا لپتاپ مناسب تر است یا PC کامپیوتر رومیزی

این یک سوال اساسیت که آیا لپتاپ برای کار برنامه نویسی کارآمد تر و بهتر است یا یک کامپیوتر رو میزی این یک چالش است که برای برنامه نویسی لپتاپ را انتخاب کنیم یا کامپیوتر رومیزی را . در این مقاله اختصاصی تحریریه اندروید ریور به این سوال پاسخ روشنی خواهیم داد اما فراموش نکنید این شمایید که در آخر انتخاب میکنید.

لپتاپ و PC هردو مزایا و ویژگی هایی دارند و هرکدام نیز برای اهدافی مشخص طراحی و تولید شدند پس قاعدتا میبایست از هرکدام در جهت کاربرد آنها از آنها بهره برد . در این مقاله بحث بر روی رضایت کلی و احساس راحتی بهتر در استفاده از هرکدام است و در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید با کدام میتوانیم احساس راحت تر و دلپذیر تری داشته باشیم.

برای برنامه نویسی ، لپتاپ را انتخاب کنیم یا کامپیوتر رومیزی ؟

PC یا کامپیوتر رومیزی

PC ها که به آنها کامپیوتر های رومیزی و یا دسکتاپ نیز میگویند درواقع یک سیستم جامع و همه کاره اند که شکل سنتی خود را حفظ کرده اند اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی نیز خود را با شرایط همسان کردند .

یک کامپیوتر رومیزی از برق شهری تغذیه میکند و باطری و منبع ذخیره نیروی ندارد . تا برق هست شما نیز میتوانید از سیستمتان استفاده کنید اما اگر برق قطع شود سیستم هیچ کاربردی غیر از اشغال یک محیط درون اتاق را ندارد که البته این مورد آنچنان هم حایز اهمیت نیست . لپتاپ در این شرایط میتواند حداقل دو ساعت دوام بیاورد و همچنان روشن باشد و به احتمال 99.99% در این فاصله دوساعته مجددا قطعی برق هم رفع شود . همانطور که گفتیم این مورد زیاد حایز اهمیت نیست اما نه اینکه به هیچ وجه اهمیتی نداشته باشد . کافیست تصور کنید گرم کار شده اید و مغزتان هم به خوبی یاریتان میکند جالب تر اینکه چیزهایی را بیاد آوردید که تازه به ذهنتان رسیده و کد های خود را هم ذخیره نکردید به یکباره برق قطع شود خب این میتواند در این شرایط یک مسئله باشد.

همچنین بخوانید :  دانلود اندروید استدیو Google Android Studio 2.3.2

کامپیوتر رو میزی برنامه نویسی | مارکت اندروید ریور

کامپیوتر رومیزی دقیقا یک سیستم همه کاره است به این معنا که قابلیت ارتقا تک تک سخت افزار ها وجود دارد و میتوانید بنا به نیاز و به بهترین شکل ممکن آنها را مچ کنید. درباره سخت افزار نیز زیاد بحث نمیکنیم زیرا در مقایسه این دو مورد بحث قرار نمیگیرد گرچه پرفورمنس و عملکرد یک لپتاپ به طور ملموسی ضعیف تر از یک سیستم رومیزی است . که عمدتا دلیل آن میزان ولتاژی است که قطعه روی آن کار میکند به علاوه فیزیک که سیستم های رومیزی هموراه عملکرد روان تری نسبت به یک لپتاپ با مشخصات مشابه و و حتی مشخصات بالاتر دارد.

راحتی کار با یک سیستم دسکتاپ ازدید ما بسیار بیشتر است شما با یک مانیتور در اندازه 32 اینچ کد بزنید عاشقش می شوید . به علاوه یک صندلی نرم و راحت یک کی بورد حرفه ای را هم تصور کنید ! معرکست. این چیزی نیست که شمارا خسته کند نه چشمتان را نه کمر. بی حوصله هم نمی شوید و از کارکردن لذت میبرید .

 

لپتاپ

لپتاپ ها برای قراردادن کامپیوتر های رومیزی در یک پلتفرم قابل حمل و آماده به کار خلق شدند که از اساسی ترین و مهمترین ویژگی لپتاپ ها همین قابل حمل بودن آنها را میتوان نام برد.

لپتاپ ها معمولا هزینه تمام شده بیشتری نسبت یه یک سیستم کامپیوتر رومیزی دارند و باتوجه به گفته های قبل تر عملکرد کند تری نسبت به یک سیستم رومیزی ارائه میدهند. که علت را قطعات بزرگ تر یک سیستم رومیزی با ولتاژ بالاتر را عنوان کردیم.

همچنین بخوانید :  سرویس پوش نوتیفیکیشن اندروید نجوا، غیرممکن‌ها را به ممکن تبدیل می‌کند

محدودیت نمایشگر عموما یکی از دلایلیست که ما پیشنهاد میکنیم برای افزایش راندمان کاری خودتان به سراغ لپتاپ نروید یک مانیتور 15.6 اینچ ( معمول و مرسوم ) با یک مانیتور 24 اینچ و یا 17 اینچ سیستم های رومیزی قابل مقایسه نیست . چه از بابت زاویه دید و چه محل قرار گیری روبروی چشمتان . این تاثیر به سزایی در در کار شما دارد و مانیتور کوچکتر و اغلب زاویه نامناسب در حالت عادی یک لپتاپ باعث ایجاد خستگی زودرس می شود.

کی بورد هم در لپتاپ ها همواره برای یک تا دو ساعت کار مداوم مناسب هستند بیشتر از آن شما را زده میکنند هرچقدر یک کی بورد راحت باشد عملکرد یک کیبورد با کیفیت و ایده آل اکسترنال را ندارد.

 

نتیجه گیری :

اینجا روی عمده ترین موارد بحث کردیم که همان راحتی کار و احساس خوب هنگام کار بود البته ناگزیر و به ناچار گذری مختصر سخت افزار و عملکرد سخت افزاری هم داشته ایم که البته خالی از لطف نبوید و در زمینه های کاری دیگر مانند فیلمسازی و گرافیک مورد بسیار حایز اهمیتی است. بنابر این و در مجموع همانطور که از لحن مقاله هویداست سیستم کامپوتر رومیزی گزینه مناسب تر و بهینه تری برای برنامه نویسی است که تجربه لذتبخش تری برای کار هستند اگر حمل و نقل و جابجایی برایتان مهم نیست. بازهم این شمایید که تصمیم میگیرید کدام را بیشتر دوست دارید

از ما میپرسید کدام یک ؟ اندروید ریور میگوید کامپیوتر رومیزی

 

اختصاصی تحریریه وبلاگ اندروید ریور

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
5/5 (2 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: معرفی سرویس ها و ابزار ها

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]