آموزش انتشار سورس اندروید در گیت هاب

بهمن 7, 1397| سنا عبادی

در این مقاله قرار هست در رابطه نحوه انتشار سورس اندروید در گیت هاب صحبت کنیم ، میخواهیم شما را با دنیای آزاد سورس اندروید آشنا کنیم  ، اگه برنامه نویس اندروید هستید و دوست دارید که سورس اندروید خودتون را با دیگر دوستان  ، سایر برنامه نویسان اندروید در سراسر جهان به اشتراک بگذارید  ,  گیت هاب/گیت لب بهترین گزینه ها و پلتفرم های معتبر و فوق العاده برای این کار هستند.

نحوه انتشار سورس اندروید خود در Github

اصولا فایده انتشار سورس اندروید یا پروژه های برنامه نویسی به صورت کلی در گیت هاب چیست ؟ پاسخ ساده است ، فکر میکنیم در 80 درصد موارد برای ساختن یک رزومه است. اکثر برنامه نویسان صفحات گیت هاب خود را به عنوان رزومه برای استخدام در شرکت ها ، ورود به تیم ها و یا سازمانها ارائه می دهند. اما همواره تیم های برنامه نویسی که پروژه خود را به صورت محصول ارائه کردند در صورت اوپن سورس بودن پروژه با انتشار آن در گیت هاب مستقیما با متخصصین یا کاربران وارد یک ارتباط می شوند تا با دریافت بازخورد ها محصول خود را توسعه داده یا بهبود ببخشند.

همچنین بخوانید :  پراکسی FOD برای دورزدن تحریم در اندروید استودیو

خب برای شروع ما آماده ایم شما هم اگر قهوه داغ ترجیحا بدون شکر خود را آماده کرده اید و محکم روی صندلی نشسته اید می توانید بگویید آماده هستید

قبل از شروع کار که باید حتما اکانتی را به صورت رایگان در گیت هاب ایجاد کنید.

مرحله ی بعدی نصب git  روی سیستم خودتان هست . برای اینکار به سایت https://git-scm.com/downloads مراجعه کنید و بسته به پلتفرم خود , نسخه ای از git را دانلود و روی سیستم خود نصب کنید.

خب حالا به اندروید استودیو برگردید و به این مسیر مراجعه کنید :

File -> Settings -> Version Control -> Git.

در کادر بالا در قسمت path to Git executables که باید دایرکتوری نصب گیت را به ان معرفی کنید , دکمه ی Test  رو تست کنید . اگر که پیغام موفقیت آمیزی را دریافت کردید به این معنی است که همه چیز به خوبی پیش رفته است اگر با خطایی مواجه شدید باید مجددا اقدام به نصب کنید.

آموزش ارسال سورس به گیتهاب | مارکت سورس اندروید ریور

در مرحله ی بعد با مراجعه به   اندروید استودیو و دنبال کردن آدرس زیر اکانت گیت هاب خود را معرفی کنید:

File -> Settings -> Version Control -> GitHub

همچنین بخوانید :  آموزش ساخت اولین برنامه در اندروید استدیو

و ایمیل و رمز خود را که در سایت گیت هاب ثبت نام کرده اید وارد کنید و تست کنید که پیغام موفقیت آمیزی را دریافت کنید.

خب در قدم بعدی ادرس زیر را باز در اندروید استودیو دنبال کنید :

VCS -> Import into Version Control -> Share Project on GitHub

نام ریپوزیتوری و توضیح مختصری را به دلخواه وارد کنید.

بعد از این مرحله برای شما پنجره ی کامیت باز میشود که تمامی فایل ها را انتخاب کرده و پیغام را برای کامیت وارد کنید و share  را انتخاب کنید. تقریبا کار تمام است . تنها باید منتظر پاسخ سرور گیت هاب دراتمام آپلود باشید.

بعد از گذراندن به درستی مراحل فوق باید پیغامی مبمی بر اینکه پروژه ی شما در گیت هاب با موفقیت منتشر شد دریافت می کنید  “Successfully shared project on GitHub”

خب شما با مراجعه به لینکی که در پیغام هست میتوانید به ریپوزیتوری خود را مشاهده کنید و اقدام به نوشتن Readme  و .. بکنید .

تمام شد. شما سورس اندرویدتان وارد دنیای OPEN SOURCE  با ماجراجوی های بینظیرش شدید. تبریک !

 

 

0/5 (0 Reviews)
سنا عبادی CO-Founder نویسنده مقاله

توسعه دهنده موبایل به ویژه سیستم عامل اندروید ، هم بنیانگذار اندروید ریور و در تلاش برای تحقق یک رویا..می تونی سنا عبادی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
0/5 (0 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)

دسته‌ها: معرفی سرویس ها و ابزار ها

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]