رفع خطا R.layout.main Cannot Be Found در اندروید استدیو

شهریور 31, 1397| علی شیرالی
حل خطای R.layout.main Cannot Be Found در اندروید استدیو | وبلاگ مارکت اندروید ریور

نحوه رفع خطا R.layout.main Cannot Be Found و برادرش Cannot Resolve Symbol R در اندروید استدیو در این مقاله به صورت کامل شرح داده می شود . این خطا به صورت معمول در هنگام برنامه نویسی اندروید رخ می دهد که در ادامه می توانیم این مشکل را با ارائه راهکار های اصولی حل کنیم.

راه حل خطا R.layout.main Cannot Be Found در برنامه نویسی اندروید

این خطاها زمانی رخ میدهند که اختلال یا ایرادی در هنگام ساختن فایل R.java پیش بیاید و یا اینکه اندروید استدیو نتواند به خوبی و به صورت صحیح این فایل حیاتی را برای پروژه شما بسازد. این خطا یک خطا اصطلاحا اعصاب خورد کن است به شکلی که کل فایل های Resource یا منبع شما را با این خطا درگیر کند. خب برویم سراغ راه حل و یا احتمالا راه حل ها :

همچنین بخوانید :  رفع خطا Error Installing APK در اندروید استدیو

 

چگونه خطا R.layout.main Cannot Be Found و برادرش Cannot Resolve Symbol R را حل کنیم ؟

 

شما به عنوان گام نخستین میتوانید این کار را انجام دهید ، کدام کار ؟ شما می توانید پروژه خود را پاکسازی کنید یا اصطلاحا Clean Project ، برای انجام این کار به این مسیر بروید Build > Clean Project بگذارید عملیات تمام شود سپس پروژه خود را مجددا بسازید یا Rebuild project کنید که این عملیات هم از طریق مسیر Build > Rebuild project قابل انجام است.

بر طبق تجربیاتی که وجود دارد شما می توانید این پروسه را چندین بار تکرار کنید تا نتیجه بگیرید و ممکن است با یک بار انجام پروسه شرح داده شده در بالا جواب نگیرید.

همچنین بخوانید :  آموزش استفاده از ViewBinding در اندروید استودیو 3.6

البته گاهی اوقات ممکن است مشکل به دلیل Cache اندروید استدیو باشد ! ظاهرا کش همه جا دردسر ساز است . شاید لازم نباشید بگویم برای حل مشکل کش همیشه یک راح حل وجود دارد ! پاکش کن ! این کار رو در اندروید استدیو میتونید با طی این مسیر انجام بدید : File > Invalidate Caches / Restart > Invalidate and Restart

همچنین باید این مورد رو در نظر داشته باشید که اندروید استدیو تنها فرم نامگذاری با استفاده از کاراکتر های a-z حروف کوچک و 0-9 رو ساپورت می کنه پس عناصری که در لی اوت استفاده می کنید که شامل تصاویر گرافیکی سایر عناصر ممکن است باشد رو باتوجه به این فرمت نامگذاری کنید تا خطایی این مقاله رو برای رفع آن نوشتیم رخ ندهد .

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
0/5 (0 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]