آموزش کاهش حجم سورس اندروید

بهمن 4, 1397| اندروید ریور
کاهش حجم سورس اندروید | مارکت سورس اندروید ریور

در این مقاله آموزش کاهش حجم سورس اندروید را توضیح می دهیم . شما به سادگی می توانید حجم سورس اندروید خود را کم کنید و برای به اشتراک گذاری آن با تیم خود یا انتشار آن در مارکت اندروید ریور حجم سورس اندروید خودتون رو کاهش بدهید . این کار برای بهینه سازی حجم نهایی پروژه مورد استفاده قرار میگیره . با ما در ادامه همراه باشید.

 

نحوه کاهش حجم سورس اندروید

برای کاهش حجم سورس اندروید شاید بگویید با فشرده سازی آن به فرمت های RAR یا ZIP می توانیم حجم پروژه خود را برای اشتراک گذاری سورس با تیم خود کاهش دهیم ، البته که اینطور است اما این کار کافی نیست . شما می توانید بعد از کاهش حجم سورس اندروید خود که شامل حذف فایل های اضافه و غیرضروری است با فشرده سازی آن به یکی از دو فرمت بالا مجددا حجم سورس خود را کاهش دهید.

حالا برای حذف فایل های غیر ضروری و کاهش حجم سورس اندروید خود چه کنیم ؟

همچنین بخوانید :  سورس اندروید چیست ؟

زمانی که یک پروژه را ایجاد می کنید و یا یک پروژه آماده اندروید را توسعه میدهید IDE شما فایل های Cache را از فرایند Build و در هنگام Sync گریدل به پروژه شما اضافه می نماید که گاها حجم پروژه شما را تا دو برابر حجم اصلی آن افزایش می دهد .

حال شاید بپرسید با حذف این فایل ها آیا باعث ناقص شدن پروژه نمی شویم ؟ قطعا خیر . این فایل ها غیرضروری بوده و اندروید استدیو در هنگام ساختن پروژه یا ایمپورت آن کل پروژه را از وجود این فایل ها آنالیز می کند ، اگر این فایل ها وجود نداشته باشند آن ها را اتوماتیک تولید میکند .  پس خیالتان راحت باشد و ادامه قهوه تان را بنوشید..

کدام فایل ها را حذف کنیم تا حجم پروژه خود را کاهش دهیم ؟

ابتدا به دایرکتوری روت پروژه خود بروید.

همانطور که میبیند یک پوشه با نام .gradle وجود دارد . این پوشه را حذف کنید. دقت کنید دو فایل با این نام و یک تفاوت کوچک وجود دارند و شما نباید gradle را حذف کنید . همانطور که میبینیدنامفایل مورد نظر ما با dot شروع می شود. با این کار شما بخشی از حجم پروژه را با پاک کردن فایل های اضافه کاهش دادید

همچنین بخوانید :  آموزش راست چین (RTL) کردن سورس اندروید

صبر کنید کار هنوز تمام نشده است. به پوشه app بروید در این پوشه یک پوشه به نام build میبینید . این پوشه را نیز حذف کنید.

تقریبا کار تمام است. حالا کافیست فایل .apk موجود در دایرکتوری app را حذف کنید. البته در برخی مواقع این فایل وجود ندارد .

حالا حجم فایل سورس خود را ببینید. تقریبا حجم سورس نصف شده است ، حالا نیاز است که فایل خود را به یکی از دو فرمت zip یا rar فشرده کنید تا مجددا حجم قابل توجهی از سورس اندروید شما کاهش بیابد. حالا همه چیز آماده است تا سورس خود را به با اعضای تیم خود به اشتراک بگذارید و یا در مارکت اندروید ریور منتشر کنید.

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
اندروید ریور نویسنده مقاله

مارکت اندروید ریور رودخونه پروژه های آماده اندروید ، اولین برند معتبر از سال 1395 در حوزه پروژه های آماده اندروید در ایرانه 🔥 ما بهترین راه کار رو برای ساخت اپلیکیشن و بازی اندروید بدون برنامه نویسی ارائه می کنیم و همیشه به فکر چیزای بهتر و بیشتری هستیم 😎می تونی اندروید ریور رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
5/5 (1 Review)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: آموزش برنامه نویسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]