قرارداد و قوانین و شرایط استفاده از خدمات

مارکت اندروید ریور تنها مارکت تخصصی پروژه های اندروید در ایران که از سال 1395 تا به امروز فعالیت دارد با ایجاد بستری مناسب برای فراگیری اندروید و همچنین دسترسی به سورس های باکیفیت و دیگر ابزار توسعه سیستم عامل اندروید سعی در ارائه خدمت رسانی هرچه بهتر به هموطنان و علاقه مندان به برنامه نویسی ویژه اندروید دارد.

از این رو با تدوین این قوانین حقوقی لازم الاجرا مابین کاربر و اندروید ریور به آدرس androidriver.net سعی کردیم تا شرایط و قوانین استفاده ازخدمات اندرویدریور را برای همه کاربران اعم از شما یا  خریدار و یا هر کاربر دیگری که به هرنحو از خدمات اندروید ریور استفاده می نماید  تعریف نموده و آگاه کنیم.

0 – تعاریف

محصول : به سورس کد ها ، لایبرری ها ، پکیج های آموزشی منتشر شده در اندروید ریور محصول گفته می شود. در سورس کد ها و لایبرری ها خروجی ساخته شده (Build APK) فایل نصبی و خروجی از محصول است و تعریف محصول در قبال APK صادق نیست.

کاربر : به هر شخص حقیقی یا حقوقی که به هر شیوه و نحوه به هر شکل و نوعی از خدمات ، محتوا و سرویس های اندروید ریور استفاده می کند کاربر گفته می شود.

خریدار : فرد حقیقی و حقوقی یا شرکت ، سازمان یا گروه متشکل از دو یا چند نفر که به عنوان ” برنامه نویس ” و یا به اصطلاح دیگر ” توسعه دهنده ” که محصولی را با پرداخت هزینه محصول به عنوان خدمات بدون واگذاری حق مالکیت مادی و معنوی از اندروید ریور دریافت می کند. خریدار فقط به منظور استفاده شخصی محصول را خریداری می نماید و حق فروش محصول ( سورس کد ، لایبرری ، پکیج آموزشی ) به هر شکل و شیوه ای به نام یا برند خود ، به دیگران را مطلقا ندارد. همانطور که در تعریف محصول پیشتر روشن گردیده است ، فایل APK طبیعتا شامل این تعریف نیست.

فروشنده : فرد حقیقی و حقوقی یا شرکت و یا گروه متشکل از دو یا چند نفر که به عنوان ” برنامه نویس ” و یا به اصطلاح دیگر ” توسعه دهنده ” و یا ” صاحب امتیاز و مالک ” یا ”  ادیتور ( محصول غیر ایرانی )” است که در اندروید ریور فعالیت داشته یک یا چند پروژه برنامه نویسی را ارئه می دهد.

اندروید ریور : ناشر و ناظر کیفیت پروژه های برنامه نویسی مرتبط با زبان های تخصصی و غیر تخصصی اندروید است. علاوه بر این اندروید ریورمحیط و بستر فعالیت با امکانات رایگان را با در اختیار گذاشتن فضا کسب و کار برای انتشار پروژه ها توسط فروشندگان محصولات برنامه نویسی اندروید فراهم آورده است .

خدمات پشتیبانی : پشتیبانی فروش تا راه اندازی کامل به معنای ارائه پاسخ علمی ، مستند و منطقی به سوالات و مشکلات خریداران و رسیدگی تمام و کمال به آنها حین راه اندازی محصول است که خریدار در حین راه اندازی در صورت وجود ابهام یا سوال آن را از طریق دیدگاه های همان محصول با فروشنده محصول مطرح می نماید و فروشنده موظف به ارائه پاسخ و حل مشکل خریدار است. درک و پیروی دقیق مراحل ارائه شده توسط فروشنده که در قالب مستندات و یا پرسش و پاسخ بعد از خرید انجام می شود طبعا به عهده خریدار است. خریدار باید اطمینان حاصل کند خود / سازمان / گروه و یا برنامه نویس طرف قرارداد او توانایی لازم درک مستندات و راهنمایی ها را داشته باشد و مسئولیت آن طبیعتا به عهده خریدار می باشد.

1 – ویژگی ها و استاندارد های محصولات

1- فروشنده مسئول پشتیبانی کامل از محصول خود طبق تعارف مندرج در همین قوانین است.

2- محصول (سورس) باید کارایی طبق آنچه در توضیحات محصول در صفحه مختص به آن در اندروید ریور ذکر گردیده است را در هنگام راه اندازی به کاربر ارائه دهد.

3 – محصول (آموزش ویدئویی ) باشد باید هدف آموزش را به صورت تمام و کمال مطابق با آنچه به عنوان هدف و غایت آموزش ارائه شده پیاده کند.

4 – محصول اگر پک و ابزار توسعه ( لایبرری و..) باشد باید کارایی مطابق به توضیحات ارائه شده در صفحه مختص خود در اندروید ریور را ارائه داده و کاملا قابل شخصی سازی باشد.

5 – محصولات ارائه شده باید کاملا فارسی و راستچین شده باشد.

6 – هرگونه شخصی سازی ، توسعه محصول و امکانات اضافه جانبی که در محصول اصلی در اندروید ریور وجود نداشته باشد ، فروشنده و اندروید ریور مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

7 – راه اندازی سورس کد ها به عهده خریدار می باشد ، اما درزمانی که در هنگام خرید هزینه راه اندازی روی آن محصول به عنوان خدمات جانبی فعال شده باشد و کاربر این هزینه را پرداخت نموده باشد فروشنده موظف است طبق هزینه دریافتی راه اندازی محصول خریداری شده را به عهده بگیرد.

تبصره 1 : در صورت پرداخت هزینه راه اندازی مسئول تهیه زیرساخت خریدار می باشد.ویژگی های زیرساخت مورد نیاز باید مطابق شرایط اعلامی فروشنده باشد.

 2 –شرایط استفاده از سرویس ها ، خدمات و پشتیبانی اندروید ریور

0 – کاربر می پذیرد و آگاه است که حق فروش یا انتشار کلیه محتوا اعم از محصولات ، مقالات ، متون ، تصاویر گرافیکی ، طراحی و هر نوع محتوا دیگر که روی اندروید ریور قرار می گیرد به هیچ شکل ، عنوان و به هر نحوی  درهیچ کجا اعم از فضای اینترنت ، سایت ها و شبکه های اجتماعی و هر مکان حقیقی یا مجازی دیگری  به نام خود یا با مشخصات خود را ندارد و می پذیرد صورتی که از این محتوا به هر نحو استفاده نمود  خسارت زیادی به اندروید ریور ، حق نشر ، حقوق مارکت اندروید ریور وارد آورده است و می پذیرد و موظف است مبلغ 20 میلیون تومان به عنوان خسارت به اندروید ریور بپردازد.

تبصره 1 : خریدار محصول می تواند از محصول خریداری شده صرفا به نام خود یا شرکت خود به ازای هر یک خرید در یک پروژه استفاده نماید اما تحت هیچ شرایطی به هر شکل و شیوه ای حق فروش محصول خریداری شده ( اعم از سورس کد ، لایبرری ها ، مستندات و هر جزء دیگری که در پکیج خریداری شده دریافت نموده است) از اندروید ریور به غیر را به عنوان طراح و فروشنده در هیچ محیط مجازی و غیرمجازی ندارد. در صورتی که خریدار محصول خدمات برنامه نویسی ارائه می نماید و یا درنظر دارید تا از هر یک فقره خرید در دو یا چند پروژه استفاده کند مکلف و موظف است در صورت دریافت سفارش از مشتری یا استفاده از یک قفره خرید در دو یا چند پروژه بعدی که به هر نحوی مربوط یا مرتبط به محصول خریداری شده در اندروید ریور است، به ازای هر فقره سفارش دریافتی از آن مشتری یا هر یک پروژه توسط خود یا مشتری خود محصول را از اندروید ریور خریداری نماید.

به عنوان مثال : شما مجاز به استفاده از محصول خریداری شده در صرفا یک پروژه به ازای هر فقره خرید از اندروید ریور هستید درصورتی که درنظر دارید از محصول خریداری شده  در بیش از یک پروژه ( دو یا چند پروژه ) باید به ازای هر یک پروژه یکبار محصول را از اندروید ریور خریداری نمایید.

1- با توجه به بند 1-0 مندرج در بخش ویژگی ها و استاندارد ها صراحتا اورده شده است که ناشر پروژه ( فروشنده ) موظف به ارائه پشتیبانی کامل از محصول خود به خریداران است. کلیه پرسش و پاسخ ها قبل از خرید در بخش ” نظرات و دیدگاه ها ” در صفحه همان محصول صورت می پذیرد و بعد از خرید از طریق اطلاعات تماس فروشنده که همراه پکیج دریافتی و یا در بخش پشتیبانی در صفحه محصول در اندروید ریور ارائه می شود صورت می پذیرد ، فروشنده دیدگاه های ثبت شده را با جزئیات کامل در پنل خود در اندروید ریور رویت میکند و موظف است به مشکلات خریداران و سوالات کاربران پاسخ دهد همچنین از طریق راه های تماسی که تعریف کرده است نیز موظف به ارائه خدمات پشتیبانی به کاربر است.

2 – حق تغییر قوانین و قرارداد : اندروید ریور این حق را دارد تا در هرزمان قوانین و قرارداد و ضمائم آن را تغییر دهد، ما سعی میکنیم تغییرات قانون را در پنل کاربری کاربران اطلاع رسانی کنیم اما هیچ مسئولیتی درقبال اطلاع رسانی نداریم و کاربر موظف است قوانین را به صورت مداوم برای اطلاع از تغییرات جدید مطالعه نماید.

تبصره 1 – بعد از 48 ساعت پس از تاریخ هر تغییر قوانین درصورتی که کاربر به فعالیت خود ادامه داد به عنوان رضایت و پذیرش کامل قوانین تلقی می گردد.

3 – ارائه پشتیبانی : پشتیبانی الزامی ترین و اساسی ترین استاندارد قانونی تعریف شده در قوانین اندروید ریور است که با مشی حمایت دوجانبه وضع شده است که با حمایت از خریدار و در نظرگرفتن و حمایت از حقوق فروشنده تعریف شده است . طبق تعریف آن در بند قانونی با عنوان تعاریف شرح داده شده که شامل ارائه پاسخ علمی ، مستند و منطقی به سوالات و مشکلات خریداران و رسیدگی تمام و کمال به آنها حین راه اندازی محصول است که خریدار در حین راه اندازی در صورت وجود ابهام یا سوال آن را از طریق اطلاعات پیشتیبانی در باکس پشتیبانی در صفحه محصول در اندروید ریور از یکی راه های ارتباطی ارتباط برقرار نموده و مطرح می نماید و فروشنده موظف است حداکثر در 48 ساعت کاری (شنبه تا چهارشنبه به غیر از تعطیلات رسمی) به کاربر پاسخ دهد.

 • تبصره 1 :  در صورت ارائه خدمات پشتیبانی ناقص و یا عدم اعتنا به پشتیبانی محصول و عدم پاسخ گویی در بیش از 48 ساعت کاری ، کاربر می تواند از طریق سامانه تیکت مورد را پیگیری نموده تا با بررسی و پیگیری مارکت اندروید ریور به موضوع رسیدگی گردد.
 •  
 •  
  • تبصره 2 : با توجه به مفاد تبصره 1 اگر فروشنده نتواند به مشتری پشتیبانی طبق قوانین ارائه دهد موظف است این موضوع توسط اندروید ریور پیگیری شده و در صورت عدم حصول نتیجه فنی منطقی به تشخیص اندروید ریور فروشنده می بایست از زمان اعلام عدم حصول نتیجه به وی ظرف مدت حداکثر 48 ساعت کاری مبلغ خرید کاربر را به کاربر بازپرداخت کند که این استرداد وجه با کسر سهم فروش اندرویدریور صورت می پذیرد.
  •  
  • تبصره 3 : در صورتی که فروشنده ظرف مدت 48 ساعت کاری مبلغ را به خریدار با توجه به عدم پشتیبانی مسترد نکرد محصولی که فروش آن مورد تخلف عدم پشیبانی صحیح واقع شده به حالت توقف فروش تغییر وضعیت داده میشود.
  •  
  • تبصره 4 : در صورتی که فروشنده اعتنایی به بازپرداخت وجه ننمود و پاسخی به تماس ها از سمت مارکت در بیش از 72 ساعت کاری نداد حساب کاربری وی به صورت دائم متوقف می شود و امکان بازگشایی آن تنها در صورت بازپرداخت وجه خریداری شده به مشتری و همچنین امضای تعهد کتبی ارسالی از سمت مارکت جهت تضمین رفتار در راستای قانون و عدم تکرار ارائه مسائل مربوط به عدم پشتیبانی یا پشتیبانی ناقص است.طبیعی است در صورت عدم اعتنا به بازگردانی وجه خریداری شده به خریدار مارکت این حق را دارد ، از سوی خود و یا از سوی خریدار علیه فروشنده متخلف در دستگاه قضایی کشور طرح دعوا نماید و پیگیر خسارات وارد به مارکت شود خریدار نیز میتواند با طرح دعوا در دستگاه قضایی کشور پیگیر حقوق تضییع شده خود گردد . در این مورد مارکت کلیه همکاری لازم را با خریدار به عمل خواهد آورد.
  •  

4 – قطع سرویس دهی و مسدود کردن دسترسی : اندروید ریور در هر زمان در صورت تشخیص اینکه استفاده از خدمات اندروید ریور یا فعالیت در اندروید ریور توسط کاربر بر خلاف سیاست ها کلی مارکت و شرایط سرویس دهی است می تواند راسا دسترسی کاربر را به صورت موقت یا دائم به کلیه سرویس ها و بخش ها و سرویس دهی قطع نماید.

 • تبصره 1 : کاربری که با محدودیت دسترسی یا قطع خدمات دهی از سمت اندروید ریور روبرو شده است حق اعتراض برای وی محفوظ بوده و می تواند از طریق راه های ارتباطی با مارکت نسبت به استعلام دلایل اقدام نموده و در این رابطه گفنگو نماید اما تصمیم به رفع مسدودیت و محرومیت کاربر صرفا به تشخیص کارشناسان اندروید ریور می باشد.

3 – استرداد وجه

شرایط مربوط به بازپرداخت و استرداد وجه با توجه به کلیه مفاد بخش شرایط استفاده از سرویس ها ، خدمات و پشتیبانی اندروید ریور و شرایط خاصه زیر قابل اجرا می باشد.

1 –  ضمانت بازگشت وجه و پشتیبانی 30 روز است و از تاریخ پرداخت فاکتور محاسبه می شود.

2 – سورسها با دقت فراوان قبل از انتشار بررسی می شوند اما درصورتی که سورس یا پروژه خریداری شده ناقص باشد و یا به دلایل فنی از ابتدا دچار مشکلات فنی باشد که راه اندازی آن را به صورت کامل منتفی سازد و غیر قابل حل باشد و همچنین این مشکلات در نسخه ای که در مارکت اندروید ریور منتشر شده است دقیقا به همان شکل موجود باشد با کسر سهم فروش مارکت وجه به خریدار با ارسال تیکت  تا حداکثر ۷۲ ساعت کاری بازپرداخت می شود .

 • تبصره 1 : اندروید ریور به عنوان ناظر و مرجع حل اختلاف در یک قرار داد خرید/فروش حضور دارد و کلیه اختلافات در صورت عدم حصول نتیجه فی مابین خریدار و فروشنده با لحاظ مرجعیت اندرویدریور به بعد می بایست بین خریدار و فروشنده بوده و کلیه موارد باید به صورت دوجانبه صورت بپذیرد و اندروید ریور بعد از انجام وظیفه خود برای حل اختلاف و عدم حصول نتیجه مورد رضایت طرفین مسئولیتی بر عهده ندارد.

 

 • تبصره 2 : اندروید ریور می تواند در صورت عدم حصول نتیجه به صورت مادام العمر یا منوط به رفع اشکالات محصول و راستی آزمایی فروش محصولی که در یک قرارداد خرید/فروش مورد اختلاف واقع شده ، با درج توضیحات تعلیق نماید.

 

 • تبصره 3 : مشکلات فنی شامل ناسازگاری با نسخه ADT و ابزار SDK و IDE خریدار نمی شود زیرا ناسازگاری مذکور  مربوط به بروز نبودن و محیط برنامه نویسی خریدار است و درثانی مربوط نقص پروژه نیست و در ارتباط با بروز نبودن سیستم کاربر است .

 

 • تبصره 4 : خریدار قبل از خرید باید اطمینان حاصل کند خود یا برنامه نویسی که طرف قرار داد اوست توانایی فنی کافی برای دریافت و درک پشتیبانی فنی از سوی فروشندگان در اندروید ریور و همچنین توانایی فنی کافی با فرایند راه اندازی پروژه های برنامه نویسی اندروید و موارد مربوط به آن را داراست.
 •  

3- قبل از پرداخت ، سورس و پروژه هایی که انتخاب کرده اید با مطالعه کامل توضیحات آنها در مرحله پرداخت برای شما با جزئیات کامل فاکتور می شود و بعد از مشاهده و تایید شما مرحله پرداخت انجام می شود لذا هرگونه خطای انسانی از سوی خریدار در خرید بر عهده خریدار است و اندروید ریور و فروشنده در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارند.

4- هرگونه خدمات اضافه مانند شخصی سازی ، توسعه دادن و افزودن امکانات جانبی و امکاناتی که در نسخه اولیه خریداری شده محصول در اندروید ریور وجود نداشته باشد ، اندروید ریور یا فروشنده هیچگونه مسئولیتی در قبال آنها نخواهد داشت.

سلام👋

درباره هرکدوم از پروژه های منتشر شده توی اندروید ریور سوال دارید در تلگرام آماده پاسخگویی به شما هستیم

سوالی دارید؟ در تلگرام پاسخگو هستیم