ساخت بازی اندروید با Unity یا Unreal engine ؟

فروردین 29, 1397| علی شیرالی
ساخت بازی اندروید با unity یا unreal engine ؟ | مارکت اندروید ریور

در این مقاله که از وبلاگ مارکت اندروید ریور منتشر شده است به بررسی دو موتور ساخت بازی اندروید Unity و Unreal engine می پردازیم که هرکدام چه ویژگی ها و مشخصاتی دارند و در نهایت کدام یک بهترین گزینه برای ساخت و توسعه بازی های اندروید هستند . با ما در ادامه این مقاله همراه باشید .

اگر شما علاقه‌مند به شروع با توسعه بازی اندروید هستید، استفاده از موتور بازی مانند یونیتی یا موتور Unreal ۴ اغلب بهترین استراتژی است. اما کدام یک را باید در نهایت انتخاب کرد ؟

هر دوی آن‌ها نقطه مناسبی را بین راحتی استفاده و قدرت بیان می‌کنند. اینها محیط‌های توسعه کاملا یکپارچه هستند که به شما اجازه می‌دهد تا همان اندازه که نیاز دارید ، قابلیت ها را به صورت یک کد مشخص کنید و کنترل کامل بر روی ظاهر و عملکرد بازی خود داشته باشید. در عین حال، هر دوی آن‌ها شامل تعداد زیادی از قسمت‌های ساخته‌ شده در فیزیک و خط‌های خارج از جعبه و همچنین تعداد زیادی از ابزارهای آزاد و آماده برای استفاده شما هستند.

هم Unity و هم UE۴ بیانگر یک نقطه شیرین بین سهولت استفاده و قدرت هستند .

هر دو ابزار برای توسعه حرفه‌ای، تجاری بازی تجاری مناسب هستند، اما افراد تازه کار با دانش محدود با تجربه کد گذاری کم می‌تواند از این محیط استفاده کنند و یک چیز پایه را بدون نیاز به آموزش های پیشرفته بسازند.

موتور Unreal توسط Epic Games ساخته شده‌است و Unity ازشرکت Unity Technologies SF می آید. هر دو از طیفوسیعی از سیستم‌های عامل را پشتیبانی می‌کنند و کار را برای توسعه کراس پلتفرم ایده‌آل می‌کنند. هر دو محیط رایگان هستند !!

نبرد موتور ساخت بازی اندروید Unity و Unreal engine

اما کدام بهتر است ؟ هیچ پاسخ ساده‌ای برای این سوال وجود ندارد، بنابراین ما آنچه را در نقاط قوت و ضعف هر یک از آن ها میدانیم را در ادامه آورده‌ایم، بنابراین شما می‌توانید تصمیم‌ گیری آگاهانه تری در مورد این که کدام برآورده کننده نیاز های شماست ، بگیرید.

کارایی

در عملکرد کلی، Unreal ۴ از unity عبور میکند. Unreal ۴ به سادگی بیشتر قدرتمند است و قادر به ارائه برخی از بهترینعملکرد گرافیکی درتوسعه بازی است. این گروه عناوین زیادی از عناوین رده بندی AAA که در کسب و کار ها در رابطه با عملکرد یک کالا عنوان می شود را به خود اختصاص می‌دهد. افکت های نورپردازیبسیار چشمگیر هستند و قدرتمند هستند، و بازی‌ها معمولا سریع‌تر اجرا می‌شوند که افت فریم کمتر و لگ کمتری در بازی نهایی را شامل خواهد شد.

همچنین بخوانید :  چند پلاگین کاربردی اندروید استودیو

این تا حدودی به این دلیل است که Unreal از C + + استفاده می‌کند، برخلاف unity که از C # استفاده می‌کند. C + + به برنامه نویسان کنترل بیشتری بر مدیریت حافظه می‌دهد و یک زبان برنامه‌نویسی سطح پایین‌تر از C # است. برای برنامه نویسان که واقعا می‌دانند چه کار می‌کنند، ممکن است از C++ کمی بیشتر از یک اسکریپت استفاده شود. دربالا، Unreal طیف وسیعی از جلوه‌های بصری و ویژگی‌های گرافیکی را ارائه می‌دهد که این در مقایسه با یونیتی برتری را به آنرئال می دهد .

با این حال، فایل‌های UE۴ APK حجیم تر از فایل‌های ایجاد شده با Unity هستند، و به طور معمول به مشخصات سیستمبالاتر و مصرف منابع بالاتری نیاز دارند ( اگر چه این مساله در اغلب موارد مشکل‌ساز نخواهد بود ).

سهولت استفاده

هم UE۴ و هم Unity به طور شگفت آوری با توسعه بازی شروع به کار کردند. بسیاری از کارها به سادگی Drag & Drop ابزارها و اشیا به یک ” صحنه ” انجام می‌شود. از آنجا می‌توانید ویژگی‌های اشیا را ویرایش کنید یا متن اضافه کنید.

هردو رابط  دارای بسیاری از پنجره‌ها و کنترل‌ها هستند که در ابتدا می‌توانند ترسناک باشند، اما یادگیری آنها نسبتا ساده است. UE۴ یک سیستم نوشتاری بصری به نام نمودارها و Blueprints ارایه می‌دهد در بک گراند بدون نیاز به کدنویسی سیستم Behavior را راه اندازی کرد.

هنگامی که شما واقعا کد زدن را شروع کردید، تفاوت‌های اصلی  C # در مقابل C + + خواهید دید. سی شارپ برای مبتدی ها گزینه بهتری است، که ممکن است به Unity کمی برای پیشی گرفتن از UE4 کمک کند.

2D – دوبعدی

Unity یکی از ویژگی های شاخصش پشتیبانی راحت تر از بازی های دو بعدی بود. ایجاد یک بازی دوبعدی در Unreal با استفاده از سیستم Paper ۲ بعدی امکان پذیر است، اما در یونیتی عملکرد ها بهتر و بهینه تر هستند، به طور معمول یک جریان کار بهتر و یک محصولنهایی صیقل یافته را ارایه می‌دهد.

این حقیقت ساده منجر به پذیرش گسترده Unity 2D در میان توسعه دهندگان تلفن همراه شده‌است – اکثر بازی‌هایموبایل در اصل دو بعدی هستند.

جامعه آماری

یک جامعه بزرگ‌تر از توسعه دهندگان تلفن همراه وجوددارند که به توسعه استور یونیتی کمک می‌کنند ( این ممکن است تا حدودی به دلیل این واقعیت باشد که unity مدتبیشتری است که رایگان ارائه می شود ). این به این معنی است که شاید گاهی اوقات نیاز به توسعه و ساخت بازی از نقطه مطلق 0 وجود نداشته باشد و میتوانید افکت های ویژه ، انیمیشن ها ، Enemy AI ها و… را که قبلا توسط توسعه دهندگان ارائه شده است را از استور یونیتی دریافت کنید. و از طرف دیگر آموزش ها و پشتیبانی های فنی و منابع آموزشی بیشتری برای استفاده کننده گان از یونیتی فراهم است .

همچنین بخوانید :  معرفی دیتابیس برای برنامه نویسی اندروید

البته ، هر دو سیستم‌عامل دارای جوامع بزرگی هستند، بنابراین شما احتمالا بدون توجه به انتخاب خود در اینحوزه گیر نخواهید کرد.

انعطاف‌پذیری

یونیتی برنده بزرگی در بخش انعطاف‌پذیری می‌شود. این بسیار خوب است که تجربیات دست‌اول را ایجاد کنید . هر دوسیستم‌عامل از تعداد بسیار زیادی از کنسول‌های بازی و سیستم‌های اجرایی پشتیبانی می‌کنند ،و همچنین توسعه VR (Vive، oculus، daydream، Gear )، اما به نظر می رسد یونیتی در این رقابت کمی جلوتر ایستاده است.

مزیت بزرگ Unreal در این بخش این است که it است. این به این معنی است که یک تیم با مهارت‌های لازم می‌تواند بهخود موتور فیزیک دسترسی پیدا کرده و تغییراتی ایجاد کند. این اجازه می‌دهد که تغییرات بنیادین بیشتر دراین  مسیر اجرا انجام شود حتی می‌تواند منجر به ارتقا بیشتر عملکرد شود .

متن‌باز بودن، انعطاف‌پذیری بی‌حد و حصر را به ارمغان می‌آورد، اما شما به دانش کدنویسی بسیار زیادی نیاز دارید .

خوب، حالا کدام یک را باید انتخاب کنید ؟

همانطور که احتمالا حدس زده‌اید، میخواهم به شما بگویم که هیچ برنده قطعی در اینجا وجود ندارد.

اگر این اطلاعات را در یک نمودار جریان ذهنی قرار دهید، احتمالا شما می‌توانید به راحتی تصمیم بگیرید. Unreal گزینه قدرتمند و قابل شخصی سازی است، اما برای توسعه موبایل ۲ بعدی کمی از یونیتی عقبتراست. اغلب بازی‌های موبایل نیاز قدرت سخت افزارگرافیکی ندارند، به این معنی که Unity انتخاب بهتری برای بسیاری از مبتدیان خواهد بود. همچنین این موتور است کهبیش‌ترین تعداد بازی‌ها را در فروشگاه اپل دارد، که نشان می‌دهد توسعه دهندگان بزرگ‌تر نیز همین احساس را درباره برتری یونیتی دارند.

اگر می‌خواهید واقعا مرزها را از نظر صحت گرافیکی و عملکرد دستگاه‌های همراه در نوردید، Unreal گزینه بهتری است. ممکن است تنها موضوع اولویت شخصی و یا تجربه قبلی باشد که روی تصمیم شما تاثیر بگذارد. در هر صورت، این دو ابزار فوق‌العاده هستند که افراد بی شماری را در بر میگیرند آنهایی که میخواهند ایده های خود عملی کنند و به آنها زندگی ببخشند.

دوست داریم نظر شما را بدانیم . آنرا در قسمت دیدگاه ها درباره این موضوع بیان کنید تا همه استفاده کنیم …

انتشار اختصاصی در وبلاگ مارکت اندروید ریور/ هادی سرافراز

منبع : AndroidAuthority

  تخفیف ها و اخبار ویژه رو در تلگراممون دنبال کن :)
علی شیرالی CO-Founder نویسنده مقاله

بنیانگذار مارکت اندروید ریور و گاهی هم گیم باز 🎮 و صد البته یه عاشق فیلمسازی 🎬 و عکاسی 📷 که چندین گام جدی هم توی این زمینه برداشته..می تونی علی شیرالی رو توی شبکه های اجتماعی هم دنبال کنی ...

مقالات مرتبط را بخوانید :


سورس های اندروید شامل تخفیف رو ببین !

به این مقاله امتیاز دهید :
0/5 (0 Reviews)
  خرید سورس های حرفه ای بازی و اپلیکیشن اندروید

دسته‌ها: معرفی سرویس ها و ابزار ها

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

راهنما : برای نوشتن موارد مختلف در دیدگاه می توانید از راهنمای نگارش اندروید ریور استفاده کنید : نگارش کد کوتاه `your code`
نگارش کد بلند یا نگارش بخش عمده یک سورس کد :
[sourcecode lang="your code language"] your code here [/sourcecode]